Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2008, sygn. IPPP1/443-829/08-3/GD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy podstawą opodatkowania w podatku akcyzowym, w sytuacji przedstawionej powyżej, będzie wartość wynagrodzenia należnego Spółce za wykonanie usług montażowych od Y, zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 23.04.2008r. (data wpływu 28.04.2008r.), uzupełnionego w dniu 05.05.2008r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie podstawy opodatkowania - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.04.2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie podstawy opodatkowania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W ramach wykonywanej działalności gospodarczej Spółka zawarła, ze spółką Y nieposiadającą siedziby na terytorium Unii Europejskiej , umowę montażową , której przedmiotem jest świadczenie przez X usług montażu samochodów osobowych z powierzonego materiału na rzecz zleceniodawcy Y.

Y jest spółką z siedzibą w K. W Polsce Y posiada przedstawiciela podatkowego i jest zarejestrowana jako podatnik VAT oraz akcyzy. Komponenty wykorzystywane do produkcji samochodów w ramach Umowy są dostarczane przez Y. W początkowym okresie obowiązywania Umowy większość komponentów do produkcji będzie dostarczana spoza UE, w okresie późniejszym rosnący odsetek materiałów będzie pochodzić z krajów UE w tym z Polski. Ani dostarczane komponenty, ani produkcja w toku, ani samochody osobowe będące efektem finalnym procesu produkcyjnego nie stanowią na żadnym etapie własności Spółki; są one w każdym czasie własnością Y. Obowiązkiem X wynikającym bezpośrednio z Umowy jest świadczenie usług montażowych (produkcyjnych) na rzecz Y przy wykorzystaniu własnych zasobów pracowniczych i w części własnych środków produkcji. Za wykonanie usług będących przedmiotem Umowy Spółka otrzymuje wynagrodzenie w wysokości określonej ryczałtowo za każdy wyprodukowany samochód, wypłacane na podstawie wystawianej przez X faktury VAT. Po wykonaniu usług, o których mowa powyżej, samochody osobowe są transportowane do magazynu znajdującego się niedaleko od Warszawy i sprzedawane przez Y na rzecz C, spółki z siedzibą na W, zarejestrowanej w Polsce jako podatnik VAT oraz akcyzy, jak również bezpośrednio do dealerów w innych krajach UE i poza UE. Następnie C dokonuje sprzedaży nabytych samochodów osobowych na rzecz podmiotów polskich, podmiotów z innych państw członkowskich UE oraz podmiotów nieposiadających siedziby na terenie Unii. Zgodnie z art. 4 ust. 2 pkt 8 ustawy z 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 29, poz. 257)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00