Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2008, sygn. IPPB5/423-3/08-2/IŚ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-3/08-2/IŚ

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 01.09.2008 r. (data wpływu 03.09.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązujących kursów walut przy ustalaniu różnic kursowych w następstwie nowelizacji przepisów ustawy o rachunkowości wchodzących w życie od 1 stycznia 2009 r. jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 03.09.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązujących kursów walut przy ustalaniu różnic kursowych w następstwie nowelizacji przepisów ustawy o rachunkowości wchodzących w życie od 1 stycznia 2009 r.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka - Wnioskodawca posiada rachunek walutowy w banku, na który wpływają należności handlowe i inne wpłaty w EURO bez ich przewalutowania na złote.

Wpływy na ten rachunek są ewidencjonowane w EURO.

Środki walutowe zgromadzone na tym rachunku przeznaczone są, m.in. na spłatę zobowiązań handlowych wyrażonych w EURO.

Do rozchodu waluty na tymże rachunku Spółka przyjęła określoną w polityce rachunkowości metodę FIFO.

Dla celów podatkowych Spółka stosuje metodę ustalania różnic kursowych określoną w art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Dla celów podatkowych Spółka wycenia wpływ walut na rachunek dewizowy (bez ich przewalutowania przez bank) według kursu kupna banku w dniu realizacji transakcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00