Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.11.2008, sygn. IPPP1-443-1590/08-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1590/08-2/JB

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2008 r. (data wpływu 22 sierpnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie faktur korygujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 sierpnia 2008 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie faktur korygujących.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza podjąć działalność w zakresie rozkładowych pasażerskich autokarowych przewozów międzynarodowych. Bilety będące dowodem zawarcia umowy przewozu pomiędzy pasażerem a Spółką wystawiane będą przez Spółkę lub w jej imieniu i na jej rachunek przez jej agentów. Powyższe bilety będą spełniać warunki określone w § 20 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798 ze zm.) a zatem będą mogły być uznane za faktury VAT.

Zgodnie z obowiązkami Spółki nakładanymi przez przepisy prawa oraz wewnętrznymi ustaleniami Spółki bilety będą zawierały w polu opisanym jako Nabywca imię i nazwisko pasażera (osoby fizycznej). Oczekiwane jest występowanie wielu sytuacji, w których okazywać się będzie, iż koszty przejazdu osoby wskazanej w bilecie jako pasażer pokrywać będzie podmiot gospodarczy (firma) której pasażer jest pracownikiem, zleceniobiorcą, itp. Firma będąca rzeczywistym nabywcą biletów zwracać się będzie do Spółki, podając numery biletów oraz dane pasażerów, z prośbą o skorygowanie danych nabywcy ujętych w bilecie i wystawienie na jej rzecz standardowej faktury VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00