Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.01.2009, sygn. ITPP2/443-910/08/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-910/08/AK

Czy usługi wykonane przez Wnioskodawcę na towarze pochodzącym z państwa trzeciego, a znajdującym się w składzie celnym, przed jego wprowadzeniem na polski obszar celny, które polegały na magazynowaniu i przepakowaniu towarów należy traktować jako usługi transportu międzynarodowego, o których mowa w art. 83 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 października 2008 r. (data wpływu 13 października 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zakwalifikowania do usług transportu międzynarodowego usług polegających na magazynowaniu i przepakowaniu, wykonanych na towarze pochodzącym z państwa trzeciego, znajdującym się w składzie celnym, przed jego wprowadzeniem na polski obszar celny jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 października 2008 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zakwalifikowania do usług transportu międzynarodowego usług polegających na magazynowaniu i przepakowaniu, wykonanych na towarze pochodzącym z państwa trzeciego, znajdującym się w składzie celnym, przed jego wprowadzeniem na polski obszar celny.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność m.in. w zakresie spedycji, magazynowania i transportu towarów. Swoje usługi prowadzi również w składzie celnym znajdującym się w S. W lipcu 2008 r. Spółka wykonała usługi magazynowania i przepakowania towarów na rzecz szwedzkiej spółki S, zarejestrowanej jako czynny podatnik VAT w Szwecji. Towar, na którym były wykonywane usługi, został sprowadzony na obszar składu celnego z Rosji przez podmiot trzeci, a następnie zakupiony przez S. Po wykonaniu usług przez Wnioskodawcę, towar - cały czas znajdujący się w składzie celnym - został sprzedany polskiej spółce, która dokonała jego odprawy i wprowadzenia na polski obszar celny. Spółka z tytułu wykonanych usług wystawiła na rzecz S fakturę VAT z zastosowaniem 22% stawki podatku. S zakwestionowała prawidłowość wystawienia faktury, stojąc na stanowisku, iż usługi świadczone przez Spółkę były usługami transportu międzynarodowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00