Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2009, sygn. ITPB1/415-824a/08/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-824a/08/MR
Wniesienie aportem przedsiębiorstwa do spółki z o.o.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2008 r. (data wpływu 23 grudnia 2008 r.), uzupełnionym w dniu 3 marca 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 grudnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie produkcji i sprzedaży części zamiennych do maszyn rolniczych oraz pojazdów samochodowych, w oparciu o zakład dysponujący wysokonowoczesnymi wtryskarkami. Wnioskodawca zatrudnia ponad 70 (siedemdziesiąt) osób oraz posiada wdrożone i certyfikowane systemy jakości PN-EN ISO 9001:2001 oraz PN-EN ISO 14001:2005.
Wnioskodawca nie prowadzi poza tym innej działalności gospodarczej. Działalność jest prowadzona w formie wspomnianego zakładu, zlokalizowanego na nieruchomości gruntowej zabudowanej halą produkcyjną, która stanowi wyłączną własność Wnioskodawcy (nieruchomość zakładowa). Na nieruchomości, poza ww. zakładem Wnioskodawcy, prowadzi również działalność osoba fizyczna - podwykonawca Wnioskodawcy, któremu Wnioskodawca odpłatnie wynajmuje wyodrębnioną część powierzchni zakładu. Na tak wyodrębnionej powierzchni podwykonawca produkuje, z powierzonych przez Wnioskodawcę materiałów, część wyrobów na potrzeby przedsiębiorstwa Wnioskodawcy. Wnioskodawca posiada z tym podwykonawcą stosowne umowy, zarówno w zakresie najmu, jak i wspomnianej kooperacji produkcyjnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right