Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2009, sygn. ITPB2/415-1185/08/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-1185/08/BK

Czy po stronie pracownika, który został wskazany jako osoba uprawniona do korzystania z usług medycznych opłaconych przez pracodawcę, powstanie przychód ze stosunku pracy uzasadniający obowiązek pobrania przez Wnioskodawcę jako płatnika zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wartości świadczeń medycznych ponoszonych przez pracodawcę na rzecz pracowników - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 grudnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wartości świadczeń medycznych ponoszonych przez pracodawcę na rzecz pracowników.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zawarł umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych dla swoich pracowników z prywatną firmą świadczącą usługi zdrowotne. Zgodnie z aneksem do tej umowy Wnioskodawca opłaca zryczałtowane wynagrodzenie netto za udzielane świadczenia zdrowotne za okresy miesięczne, które stanowią iloczyn uprawnionych pracowników (wskazanych przez Wnioskodawcę) oraz jednostkowej stawki wynagrodzenia za dany zakres świadczeń. Przy czym dla czterech różnych zakresów świadczeń ustalono cztery różne stawki jednostkowe wynagrodzenia. Jednakże w każdej stawce wyodrębniona jest cześć stała przeznaczona na świadczenia z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikiem (badania profilaktyczne wynikające z przepisów prawa pracy), pozostała zaś część stanowi wynagrodzenie za innego rodzaju świadczenia medyczne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00