Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2009, sygn. IBPBII/2/415-51/08/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-51/08/MM

Czy poniesione wydatki na pomoc prawną oraz na usługi doradztwa finansowego mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu z tytułu zbycia udziałów spółki z o.o., oraz zostać odliczone od uzyskanego ze sprzedaży przychodu w celu obliczenia dochodu do opodatkowania?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2008r. (data wpływu do tut. Biura 17 listopada 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o. wydatków związanych z doradztwem prawnym, finansowym i podatkowym - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 listopada 2008r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o. wydatków związanych z doradztwem prawnym, finansowym i podatkowym

.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni była właścicielem 480 udziałów spółki z o.o. Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia spółki jawnej (spółka przekształcona"). Wnioskodawczyni objęła udziały w spółce przekształconej w części za wkład pieniężny a w części za wkład niepieniężny.

Dnia 1 kwietnia 2008r. wnioskodawczyni zawarła umowę sprzedaży udziałów na rzecz spółki prawa hiszpańskiego, za kwotę znacznie przewyższającą nominalną wartość udziałów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00