Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2009, sygn. IBPP3/443-498/09/KO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-498/09/KO

Jaki podatek VAT (7% czy 22%) powinien zostać naliczany przy odprawie celnej wyrobu medycznego zgłoszonego do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 czerwca 2009r. (data wpływu), uzupełniony pismem z dnia 24 sierpnia 2009r. (data wpływu 28 sierpnia 2009r.) i pismem z dnia 31 sierpnia 2009r. (data wpływy) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla wyrobów medycznych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 czerwca 2009r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla wyrobów medycznych. Ww. wniosek został uzupełniony pismami z dnia 24 i 31 sierpnia 2009r.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W czerwcu roku bieżącego Wnioskodawca (Spółka) złożył w URPLWMIPB wniosek - wraz z niezbędnymi załącznikami - o wpis do rejestru wyrobów medycznych nowego produktu firmy. Już dziewiętnastego czerwca Spółka otrzymała potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i nadania sprawie numeru. Dokonanie zgłoszenia wyrobu do odpowiedniego urzędu i rejestru potwierdzone pieczęcią tego urzędu na egzemplarzu wniosku zgłoszeniowego jest dopełnieniem obowiązków wytwórcy, nałożonych mu przez ustawodawcę. Urząd Rejestracji na podstawie dokonanego zgłoszenia wpisuje jedynie wyrób do swego rejestru. Urząd nie jest uprawniony i nie wydaje decyzji dopuszczających wyrób do obrotu. Tymczasem wiele kontrowersji budzi fakt dotyczący właściwej stawki podatku VAT, jaka powinna zostać naliczona podczas odprawy celnej wyrobu medycznego Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00