Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.12.2009, sygn. IBPP2/443-782/09/ICz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-782/09/ICz

Opodatkowanie, dokumentowanie i wykazanie w deklaracji podatkowej usług na ruchomym majątku rzeczowym, wykonywanych na rzecz kontrahenta z Niemiec.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 21 września 2009r. (data wpływu 28 września 2009r.), uzupełnionym pismem z dnia 8 grudnia 2009r., znak: DF/K/158/09 (data wpływu 14 grudnia 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania, dokumentowania i wykazania w deklaracji podatkowej usług na ruchomym majątku rzeczowym, wykonywanych na rzecz kontrahenta z Niemiec - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 września 2009r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania, dokumentowania i wykazania w deklaracji podatkowej usług na ruchomym majątku rzeczowym, wykonywanych na rzecz kontrahenta z Niemiec.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 8 grudnia 2009r., znak: DF/K/158/09, będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z dnia 30 listopada 2009r. znak: IBPP2/443-782/09/ICz.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej również Spółka) jako zarejestrowany podatnik VAT UE świadczy usługi suszenia i nasycania na towarze dostarczonym przez firmę niemiecką, również zarejestrowaną jako podatnik VAT UE. Towar dostarczany przez kontrahenta z Niemiec jest nabywany na terytorium Polski. Po wykonaniu usługi Wnioskodawca wystawia kontrahentowi niemieckiemu fakturę VAT ze stawką 0%. Towar jednak jest odbierany od Wnioskodawcy przez firmę mającą siedzibę w Słowenii, gdyż firma z Niemiec po wykonaniu przez Wnioskodawcę usługi dokonała sprzedaży tego towaru. Towar najprawdopodobniej jest przez tę firmę wysyłany poza terytorium UE. Od kontrahenta z Niemiec Wnioskodawca posiada podpisane faktury oraz dokumenty WZ. Od kontrahenta z Niemiec Wnioskodawca żąda dostarczenia dokumentu /np. listu przewozowego/ potwierdzającego wywóz, z którego jednoznacznie wynikałoby, że towar opuścił terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ciągu 90 dni od wykonania usługi. Dla Wnioskodawcy momentem wykonania usługi jest data wystawienia faktury dla kontrahenta niemieckiego. Kontrahent ten nie chce przekazać listu przewozowego Wnioskodawcy, gdyż twierdzi, że obowiązuje go tajemnica handlowa wynikająca z umowy z kontrahentem ze Słowenii. Na dowód wywozu przedkłada Wnioskodawcy oświadczenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00