Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2009, sygn. IPPB3/423-1670/08-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-1670/08-2/JB

Skoro więc, jak wskazano powyżej, przychód podatkowy Spółka ma obowiązek rozpoznawać w momencie realizacji poszczególnych transakcji, nieprawidłowe jest też stanowisko Spółki co do momentu ujęcia w kosztach opłaty za zarządzanie w łącznej kwocie 163.052,69 PLN, na którą składały się stałe opłaty okresowe za zarządzanie, opłaty za zarządzanie uzależnione od wyników inwestycyjnych oraz inne, określone w tabeli opłat i prowizji m.in. związane z obsługą rachunków inwestycyjnych. Wydatki te z uwagi na fakt, że nie są bezpośrednio związane z konkretnym przychodem, należy zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie ich poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 03.12.2008r. (data wpływu do BKIP 19.12.2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w dacie zamknięcia/likwidacji rachunków inwestycyjnych Spółka będzie uprawniona do rozpoznania straty powstałej z tytułu zarządzania portfelem inwestycyjnym, stanowiącej różnicę pomiędzy przychodem/zyskiem wypracowanym przez T w okresie obowiązywania umowy, a kosztami poniesionymi w celu jej wykonania - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19.12.2008r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w dacie zamknięcia/likwidacji rachunków inwestycyjnych Spółka będzie uprawniona do rozpoznania straty powstałej z tytułu zarządzania portfelem inwestycyjnym, stanowiącej różnicę pomiędzy przychodem/zyskiem wypracowanym przez T w okresie obowiązywania umowy a kosztami poniesionymi w celu jej wykonania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00