Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2009, sygn. IPPB4/415-64/09-2/PJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-64/09-2/PJ

Czy koszty uzyskania przychodów z tytułu rozporządzenia przez pracowników prawami autorskimi określa się w wysokości 50 % przychodu uzyskanego w wyniku tego rozporządzenia tj. części wynagrodzenia określonego w umowie o pracę?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20.01.2009 r. (data wpływu 28.01.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości stosowania podwyższonych 50% kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.01.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości stosowania podwyższonych 50% kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Firma jest Spółką, w której Agencja Nieruchomości Rolnej jest jedynym udziałowcem i posiada 100 % udziałów. Przedmiotem działania Spółki, zgodnie z aktem założycielskim, jest między innymi uprawa warzyw, kwiatów i ozdobnych roślin ogrodniczych, prowadzenie prac badawczo - rozwojowych w dziedzinie nauk leśnych, rolniczych i weterynaryjnych, a w tym również prowadzenie hodowli twórczej i zachowawczej warzyw, kwiatów i ogrodniczych roślin ozdobnych. Bazę podstawową hodowli w C stanowią wyodrębnione działy hodowli roślin, w których pracownicy pracują między innymi nad wytwarzaniem nowych odmian warzyw, kwiatów i ozdobnych roślin ogrodniczych. Ich praca ma charakter twórczy. Efektem tej pracy jest z reguły wyhodowanie albo odkrycie i wprowadzenie nowych odmian. Odmiany spełniające wymogi, określone w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 2003 r. o nasiennictwie wpisywane są do Krajowego Rejestru Odmian prowadzonego przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00