Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2009, sygn. IPPP2/443-103/09-2/SAP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-103/09-2/SAP

rozliczenie podatku VAT dotyczącego sprzedaży leków

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.01.2009 r. (data wpływu 04.02.2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku VAT dotyczącego sprzedaży leków jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 lutego 2009 r. został złożony w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku VAT dotyczącego sprzedaży leków.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest producentem, dystrybutorem i importerem produktów leczniczych, które są przedmiotem sprzedaży na polskim rynku. Spółka jest zarejestrowanym w Polsce czynnym podatnikiem VAT, o którym mowa w art. 15 ustawy o VAT. Jednym z jej stałych Kontrahentów jest spółka posiadająca siedzibę na Węgrzech (dalej: Kontrahent). Kontrahent ten jest zarejestrowany na potrzeby podatku od wartości dodanej w kraju swojej siedziby (tj. na Węgrzech), natomiast nie jest on zarejestrowany w Polsce na potrzeby podatku VAT. Aktualnie Spółka wraz z Kontrahentem zamierzają podjąć współpracę dotyczącą produkcji i sprzedaży na rynku polskim nowych produktów. Spółka i Kontrahent planują, że transakcja przebiegać będzie według następującego schematu:

  1. Kontrahent zleca Spółce produkcję określonego produktu leczniczego (dalej: Lek). Spółka realizując zlecenie od Kontrahenta nabywa wszelkie niezbędne do produkcji składniki. Z nabytych przez Spółkę składników, Spółka produkuje gotowy do sprzedaży Lek.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00