Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2009, sygn. IPPP1-443-644/09-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-644/09-2/JB

Dot. uznania biletów kolejowych nabywanych za pośrednictwem internetu i drukowanych przez nabywcę za fakturę VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25 czerwca 2009 r. (data wpływu 1 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania biletów sprzedawanych za pośrednictwem internetu za faktury VAT - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania biletów sprzedawanych za pośrednictwem internetu za faktury VAT.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka jest podmiotem należącym do grupy P S.A., obsługującym tzw. najwyższy sektor kolejowych przewozów pasażerskich. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest wykonywanie kolejowych przewozów pasażerskich w komunikacji krajowej i międzynarodowej.

Dokumentem uprawniającym do skorzystania z usług przewozów pasażerskich jest bilet kolejowy. Bilety pozwalające na podróżowanie pociągami Spółki są obecnie sprzedawane w kasach własnych Spółki a także za pośrednictwem agentów działających w imieniu i na rzecz Spółki. Sprzedaż biletów dokonywana jest w kasach zintegrowanych z systemem rezerwacji miejsc (od lat 90 XX wieku był to system K90 obecnie jest on stopniowo zastępowany nowszym systemem K2008). Bilety są nabywane zarówno przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej jak i podmioty będące podatnikami VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00