Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2009, sygn. IPPP3/443-720/09-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-720/09-2/SM

opodatkowanie importowanych antyperspirantów i płynów do higieny jamy ustnej, zawierających w swoim składzie alkohol etylowy (skażony i nieskażony)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11.08.2009 r. (data wpływu 20.08.2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązków związanych z importem i dystrybucją na terytorium kraju antyperspirantów i płynów do higieny jamy ustnej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.08.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązków związanych z importem i dystrybucją na terytorium kraju antyperspirantów i płynów do higieny jamy ustnej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Spółka sprowadza do Polski i dystrybuuje na terenie kraju antyperspiranty oraz płyny do higieny jamy ustnej. Produkty te wytwarzane są poza Wspólnotą w związku z czym Spółka dokonuje na terenie Polski ich importu (dopuszczenia do obrotu).

Sprowadzane przez Spółkę antyperspiranty oznaczone są kodem CN 3307 20 00, do którego klasyfikuje się dezodoranty osobiste i środki przeciwpotowe. Zawartość alkoholu etylowego w tych produktach przekracza 1,2% objętości, przy czym jest to alkohol skażony zgodnie z przepisami państwa trzeciego, w którym antyperspirant został wyprodukowany. Środek użyty do skażenia tego alkoholu nie znajduje się na liście środków skażających, o których mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym. W innych państwach członkowskich produkt ten nie podlega podatkowi akcyzowemu, zaś alkohol w nim zawarty jest wolny od tego podatku, zgodnie z art. 27 ust. 1 lit. b) dyrektywy strukturalnej (alkohol został zużyty do produkcji wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00