Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2009, sygn. ILPP2/443-1099/08-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1099/08-2/MR

Czy zawarcie umowy, podającej nazwę prowadzonego gospodarstwa wraz z NIP-em Wnioskodawczyni oraz jej męża, wystawienie faktury z wskazanymi powyżej danymi jest dopuszczalne i czy nie spowoduje utraty prawa do naliczenia podatku VAT z takiej faktury, od którego potem będzie mógł być odliczony VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 2 grudnia 2008 r. (data wpływu 3 grudnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podawania na fakturze numeru identyfikacji podatkowej jednego z małżonków jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 grudnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podawania na fakturze numeru identyfikacji podatkowej jednego z małżonków.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni wraz z małżonkiem są współwłaścicielami gospodarstwa rolnego. Pozostają w małżeńskiej wspólności majątkowej. Zrezygnowali z ryczałtowego rozliczania podatku VAT. Na potrzeby rozliczenia podatku od towarów i usług, jeszcze pod rządami ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, zgłoszenie rejestracyjne złożyła Zainteresowana i jej NIP został tzw. NIP-em wiodącym. Zgodnie ze zgłoszeniem rejestracyjnym, wystawiane są faktury VAT z danymi: Gospodarstwo XX oraz NIP małżonki (Wnioskodawczyni).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00