Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2010, sygn. ITPP2/443-97/10/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-97/10/AK

Świadczone przez Spółkę usługi polegające na transferze kwot połowowych, a więc zbycie prawa do dokonywania połowów na określonym obszarze morskim, stanowią usługi związane z nieruchomościami i w sytuacji, gdy zbywana kwota połowowa dotyczy takiego obszaru, który nie stanowi obszaru morskiego Rzeczypospolitej Polskiej, świadczenie tej usługi nie podlega opodatkowaniu na terytorium kraju.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 lutego 2010 r. (data wpływu 5 lutego 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania usług polegających na transferze kwot połowowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lutego 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania usług polegających na transferze kwot połowowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka, spółka prawa niemieckiego oraz spółka prawa brytyjskiego (dalej uczestnicy") są armatorami, wykonującymi połowy dalekomorskie. Rokrocznie przyznawane im są kwoty połowowe, uprawniające do połowu określonych ilości ryb (określonych gatunków), na ściśle oznaczonych obszarach morskich, w ustalonych okresach. Uczestnicy zawarli porozumienie, którego celem jest optymalizacja wykorzystania przyznanych im kwot połowowych. W ramach porozumienia powołano Komitet ds. Współpracy, który rozstrzyga w kwestii wymian kwot połowowych pomiędzy uczestnikami porozumienia w danym roku. W 2009 r. kwota połowowa pierwotnie przysługująca Spółce, została przyznana przez Komitet jednemu z partnerów zagranicznych. Optymalizacja polega na poprawieniu ekonomiczności połowów poprzez lepsze dostosowanie dostępnych kwot do uwarunkowań faktycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00