Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.07.2010, sygn. ITPB3/423-210/10/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-210/10/AM

Czy od opłat za najem samochodów przez Spółkę (rat czynszowych) przekazywanych niemieckiemu wynajmującemu powinien być potrącany podatek dochodowy od dochodów osób zagranicznych według stawki 5%, zgodnie z postanowieniami art. 12 ust. 2 Umowy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku?

Na podstawie art. 14b § 1 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 kwietnia 2010 r. (data wpływu 5 maja 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłacanych należności licencyjnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 maja 2010 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłacanych należności licencyjnych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zawarła z podmiotem mającym siedzibę na terenie Niemiec umowy najmu samochodów osobowych. Wynajmujący nie posiada na terenie Polski zakładu, ani innego stałego miejsca prowadzenia działalności. Samochody wykorzystywane są przez członków zarządu Spółki w związku z pełnionymi przez nich funkcjami (samochody służbowe) i służą działalności gospodarczej wykonywanej przez Wnioskodawcę. Umowy najmu zawarte zostały na okres 3 lat i przewidują uiszczanie przez najemcę comiesięcznych rat czynszowych na rzecz wynajmującego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00