Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2010, sygn. ITPB1/415-855/10/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-855/10/TK

Czy można kwotę zapłaconą tytułem nabycia wierzytelności zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?Kiedy kwotę zapłaconej wierzytelności należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - w momencie zawarcia umowy czy w momencie jej zapłaty?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 25 sierpnia 2010 r. (data wpływu 31 sierpnia 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 sierpnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Działając jako Zakład Pracy zawarł Pan z osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą umowę cywilnoprawną, na mocy której nabył od niej wierzytelność. Firma będzie dochodzić od dłużnika kwoty, na którą opiewa wierzytelność, wraz ze związanymi z nią odsetkami ustawowymi oraz wszelkimi kosztami postępowania sądowego oraz egzekucyjnego. Nadmienia Pan, iż ta wierzytelność nie została przez firmę odsprzedana, jest w dalszym ciągu w jej władaniu. Ponadto we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej nie jest zawarte, iż firma może dokonywać obrotu wierzytelnościami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00