Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2010, sygn. ITPP2/443-868/10/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-868/10/AW

Miejsce świadczenia i opodatkowania usług elektronicznych oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu ich wykonania.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 sierpnia 2010 r. (data wpływu 20 sierpnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 15 listopada 2010 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania usług elektronicznych oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu ich wykonania jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 sierpnia 2010 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 15 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania usług elektronicznych oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu ich wykonania.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zawarła z kontrahentem, mającym siedzibę na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, umowę, stosownie do której jest upoważniona do zamieszczania na internetowej platformie dystrybucyjnej, administrowanej przez kontrahenta, własnych produktów (programów komputerowych - gier) oraz do ich dystrybucji za pośrednictwem platformy na rzecz osób trzecich - klientów końcowych. Przedmiotem świadczenia Spółki są usługi elektroniczne w rozumieniu art. 2 pkt 26 ustawy o podatku od towarów i usług. Klienci, po wykonaniu sekwencji czynności wymaganych przez system komputerowy obsługujący platformę oraz po uiszczeniu wynagrodzenia, nabywają prawo do pobrania - za pośrednictwem sieci Internet - produktu z platformy na własne urządzenie komputerowe oraz do korzystania z produktu na potrzeby własne, zgodnie z przeznaczeniem określonym w umowie licencyjnej. Spółka nie zna tożsamości klientów końcowych. Według informacji kontrahenta, nie jest możliwe uzyskanie takich danych przez Spółkę. Wynagrodzenie za prawo do korzystania z produktu klienci końcowi przekazują do kontrahenta, jako administratora platformy, który po potrąceniu z tego wynagrodzenia własnych należności (m.in. tytułem opłaty za korzystanie przez Spółkę z platformy), uiszcza je raz na kwartał na rachunek bankowy Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00