Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2010, sygn. ITPP1/443-943/10/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-943/10/AJ

Wystawianie faktury na podstawie paragonu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 września 2010 r. (data wpływu 27 września 2010 r.), uzupełnionym w dniach 10 i 13 grudnia 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 września 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniach 10 i 13 grudnia 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi sprzedaż detaliczną artykułów wszystko dla domu" poprzez sieć placówek handlowych. Nabywcami towarów w zdecydowanej większości są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Z oferty Spółki mogą korzystać również podmioty gospodarcze, dla których sprzedaż dokumentowana jest fakturami VAT. W przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej Spółka dokonuje ewidencji obrotu i podatku należnego przy pomocy kas rejestrujących a na ich żądanie wystawia faktury VAT. W praktyce mają miejsce sytuacje, że po kilkunastu dniach, albo i dłużej od wydania towaru i zaewidencjonowania obrotu i podatku należnego za pomocą kas rejestrujących do sklepu przychodzi nabywca towaru i żąda wystawienia faktury oświadczając, że jest podatnikiem podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00