Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2010, sygn. ITPB1/415-909/10/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-909/10/MR

Wydatki na studia podyplomowe.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2010 r. (data wpływu 27 września 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 września 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest komandytariuszem w firmie "S." Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. komandytowa (zwana dalej "S."). Komplementariuszem w "S." jest firma

Sp. z o.o. Od października Wnioskodawca zamierza rozpocząć podyplomowe studia MBA. Koszt tychże studiów w całości poniesie "S.", w której Wnioskodawca jest 50% procentowym wspólnikiem (rozumianym jako 50% praw do udziału w zyskach). Wspólnicy - komandytariusze posiadają łącznie 95% (rozumiane jako 95% praw do udziału w zyskach) a pozostałe 5% posiada Sp. z o.o. Wnioskodawca zamierza podjąć wskazane studia, ponieważ w dobie rosnącej konkurencji i optymalizacji procesów zarządzania musi - dla dobra "S." (i w konsekwencji jego samego) - podnieść wiedzę z zakresu zarządzania i udoskonalić swój język angielski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00