Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2010, sygn. IBPP3/443-37/10/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-37/10/PK

określenia miejsca świadczenia usług inżynieryjnych (stan prawny od 1 stycznia 2010r.)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 2 grudnia 2009r. (data wpływu 21 grudnia 2009r.), uzupełnionym pismem z dnia 18 stycznia 2010r. (data wpływu 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług inżynieryjnych (stan prawny od 1 stycznia 2010r.) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2009r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług inżynieryjnych. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 18 stycznia 2010r.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka wykonuje na rzecz swojego udziałowca niemieckiego podatnika podatku od wartości dodanej usługę. Zleceniodawca posiada siedzibę w Niemczech. Umowa zawarta została w wyniku przyjęcia oferty projektu badawczo - rozwojowego pod nazwą .

Spółka zakupiła i zainstalowała urządzenia działające w oparciu o technologię ultradźwiękową. Podstawowym celem projektu jest weryfikacja danych literaturowych dotyczących wydajności procesu dezintegracji oraz zbadanie możliwości jego poprawienia.

W rezultacie powstać ma zbiór, potwierdzonych w skali technicznej, parametrów określających optymalną wydajność systemu, które mogą być podstawą do przeprowadzenia obliczeń efektywności ekonomicznej. Powstać mają również wytyczne dotyczące instalowania systemu dezintegracji, które będą stanowiły przewodnik dla kolejnych spółek grupy Zleceniodawcy planujących zakup i instalację takich urządzeń. Udziałowiec Spółki jest zleceniodawcą, ale nie jest autorem technologii, która jest przedmiotem analizy. Spółka jest pierwszym podmiotem powiązanym z Zleceniodawcą, u którego zainstalowano urządzenia działające w oparciu o technologię ultradźwiękową. Zleceniodawca będzie mógł wykorzystać informacje uzyskane w efekcie projektu przy podejmowaniu decyzji związanych z instalacją takich urządzenia u innych podmiotów powiązanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00