Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.08.2010, sygn. IBPP4/443-774/10/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-774/10/AZ

zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej przychodów z tytułu dostawy towarów w systemie wysyłkowym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 maja 2010r. (data wpływu 24 maja 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej przychodów z tytułu dostawy towarów w systemie wysyłkowym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 maja 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej przychodów z tytułu dostawy towarów w systemie wysyłkowym.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi skup żywca. Czynność uboju i rozbioru zleca uprawnionemu zakładowi. Następnie sprzedaje hurtowo gotowy produkt mięso, podroby i skóry dokumentując wszystko fakturami VAT. Wnioskodawca bardzo ściśle współpracuje ze swoimi dostawcami hodowcami, którzy w 80% są rolnikami ryczałtowymi. Aby pomóc im w hodowli i obniżyć koszty Wnioskodawca podjął współpracę z producentami pasz. Producent pasz, produkuje na zamówienie Wnioskodawcy paszę i koncentraty.

Wielkość produkcji wynika z sumy zamówień jakie wpływają do Wnioskodawcy drogą telefoniczną, mailową od poszczególnych hodowców, czyli od dostawców. Wnioskodawca nie zaopatruje hodowców , z którymi nie współpracuje. Odbiór pasz następuje bezpośrednio z wytwórni. Paszę odbierają i dostarczają we wskazane miejsce różne transporty, jak firmy kurierskie, firmy prywatne zajmujące się usługowo transportem lub dostarcza ją producent pasz. Wnioskodawca nie wykonuje dostaw, nie posiada właściwych środków transportu. Po dostawie Wnioskodawca wystawia odbiorcy - hodowcy fakturę VAT. Wszystkie transakcje są dokumentowane fakturami VAT. Rozliczenie następuje tylko przez bank, albo Wnioskodawca dokonuje kompensaty zmniejszając płatność faktur VAT RR, albo hodowca płaci przelewem na konto Wnioskodawcy. Nie ma płatności gotówkowych. Wszystkie przelewy, faktury są opisane prawidłowo zawierając pełne dane odbiorcy, bez problemu można powiązać transakcje. Na dziś sprzedaż Wnioskodawcy na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w tym rolników ryczałtowych wynosi 38 211,48 zł netto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00