Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.01.2010, sygn. IPPB4/415-771/09-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-771/09-2/MP

Czy Wnioskodawczyni ma prawo skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej z tytułu:a)ponoszenia opłat za pobyt z ŚDS,b)używania samochodu osobowego, będącego Jej współwłasnością, w celu codziennego dowożenia na zajęcia w ŚDS?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 20.11.2009 r. (data wpływu 24.11.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej:

  • w części dotyczącej ponoszenia opłat za pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy jest nieprawidłowe,
  • w części dotyczącej używania samochodu osobowego, w celu dowożenia na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne oraz ponoszenia kosztów tych zabiegów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24.11.2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest osobą pełnoletnią, niepełnosprawną (I grupa inwalidzka) posiadającą opiekuna prawnego (którym jest Mama wnioskodawczyni).

Na mocy decyzji M otrzymała skierowanie do Środowiskowego Domu Samopomocy z określonym zakresem usług:

  1. Rehabilitacja społeczna i usługi wspomagające
  2. Wyżywienie śniadania,
  3. Terapia zajęciowa,
  4. Koszty ogólne usług, z ustaloną miesięczną odpłatnością.

W uzasadnieniu decyzji kierującej do ŚDS stwierdzono, że z uwagi na stan zdrowia oraz charakter placówki, wskazane jest uczestnictwo w ww. zajęciach oraz korzystanie z wymienionych usług, zgodnie z ustaloną odpłatnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00