Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2010, sygn. IPPP3/443-436/10-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-436/10-2/SM

Spółka nie będzie posiadać stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku (data wpływu 10.05.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10.05.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

D. (D. lub Spółka), jest spółką prawa niemieckiego z siedzibą w E (Niemcy), zarejestrowaną dla celów podatku od wartości dodanej w Niemczech. Spółka jest również zarejestrowana dla celów podatku od towarów i usług (VAT) w Polsce. D. należy do grupy prowadzącej działalność na rynku międzynarodowym w zakresie rozwoju produkcji systemów hydraulicznych i kompletnych systemów produkcyjnych m.in. dla sektora paneli drewnianych.

W ramach działalności prowadzonej w Polsce Spółka zawarła kontrakty z polskim podmiotem (osobą prawną), zarejestrowanym dla celów podatku VAT w Polsce (polski kontrahent lub Nabywca) na dostawę określonych modułów instalacji do produkcji ultracienkich płyt z włókien drzewnych. Na podstawie kontraktów Spółka jest odpowiedzialna wobec Nabywcy za opracowanie, dostawę, instalację oraz uruchomienie maszyn i wyposażenia dla określonych modułów instalacji znajdującej się na terytorium Polski. Zadaniem Spółki jest dostarczenie tych modułów w stanie kompletnym i gotowych do wykorzystania przez Nabywcę w procesie produkcji. Do obowiązków Spółki należy również przeprowadzenie szkolenia dla pracowników polskiego kontrahenta z zasad obsługi dostarczonych przez Spółkę modułów instalacji. Dostawy określonych modułów instalacji w sensie ekonomicznym stanowią zatem tzw. inwestycję pod klucz.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00