Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2010, sygn. IPPB5/423-430/10-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-430/10-2/DG

1. Czy Koszty pośrednie związane z Inwestycją przeniesione na Spółkę w drodze Umowy mogą stanowić koszt uzyskania przychodów tej Spółki? 2. Czy momentem zaliczenia przeniesionych na Spółkę Kosztów pośrednich związanych z inwestycją stanowią do kosztów uzyskania przychodów jest moment ich poniesienia?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 06.07.2010r. (data wpływu 13.07.2010r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na zwrot równowartości kosztów poniesionych przez inną spółkę jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lipca 2010r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca realizuje inwestycję deweloperską polegającą na budowie osiedla mieszkaniowego (dalej: Inwestycja). Realizowana Inwestycja została wniesiona do Spółki w formie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Dokonanie aportu było podyktowane wymogami banku finansującego Inwestycję, co do przejrzystości procesu inwestycyjnego poprzez umieszczenie kredytowanej Inwestycji w osobnej spółce celowej.

Po otrzymaniu aportu Spółka kontynuuje wniesioną Inwestycję w toku do momentu jej zakończenia. Po jej ukończeniu Spółka zamierza sprzedać lokale mieszkalne na rynku pierwotnym wraz z udziałem w prawie własności gruntu i prawie użytkowania wieczystego gruntu, realizując dochody wynikające z ukończenia procesu inwestycyjnego oraz zaangażowania kapitałowego w projekt.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00