Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2010, sygn. ILPB3/423-161/10-4/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-161/10-4/EK

Czy Oddział utworzony zgodnie z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, odrębny organizacyjnie i finansowo od Spółki oraz pełniący wyżej opisane funkcje, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej reprezentowanej przez Pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2010 r. (data wpływu 15.02.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lutego 2010 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 22 marca 2010 r. (data wpływu 25.03.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.

  1. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy (dalej: L() lub Spółka) jest produkcja napojów alkoholowych. Podstawowym aktywem w tego rodzaju działalności są znaki towarowe, które wyróżniają dany produkt spośród innych podobnych rodzajowo produktów. Poza znakami towarowymi, Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej korzysta z szeregu innych pochodnych wartości niematerialnych i prawnych (prawa autorskie, wzorce przemysłowe itd.). Znaki towarowe i pochodne wartości niematerialne i prawne (dalej łącznie jako znaki towarowe) wykorzystywane przez Spółkę w Jej działalności gospodarczej zostały przez Nią nabyte lub wytworzone we własnym zakresie.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00