Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2010, sygn. ILPP3/443-79/10-3/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-79/10-3/TW

Podatek akcyzowy w zakresie zwolnień od akcyzy aromatów i alkoholu etylowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko , przedstawione we wniosku z dnia 9 czerwca 2010 r. (data wpływu 14 czerwca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnień od akcyzy aromatów i alkoholu etylowego jest:

  1. prawidłowe w zakresie zagadnień od 1 do 6, 8 i 11,
  2. nieprawidłowe w zakresie zagadnienia 7, 9 i 10.

UZASADNIENIE

W dniu 14 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy aromatów i alkoholu etylowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (zwany również Spółką) posiada decyzję zezwalającą na funkcjonowanie na terenie firmy składu podatkowego. W chwili obecnej Spółka nabywa wewnątrzwspólnotowo aromaty spożywcze m.in. na bazie alkoholu etylowego (kod CN 3302 10 90). Produkty te o różnej zawartości alkoholu nabywane są z Niemiec lub Włoch, w procedurze zawieszonego poboru akcyzy (na ADT). Natomiast w Polsce w większości sprzedawane są podmiotom do wytwarzania produktu finalnego, sprzedawanego konsumentowi ostatecznemu (wytwarzanie artykułów spożywczych i napojów bezalkoholowych o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu nieprzekraczającej 1,2% objętości).

Część nabywanych aromatów służy do produkcji nowych aromatów, które dalej są również sprzedawane. Produkcja polega na mieszaniu wg odpowiednich receptur aromatów z nowym nośnikiem aromatycznym (nie jest nim alkohol etylowy) wynikiem czego powstaje inny nowy aromat (kod CN 3302 10 90) o mniejszej zawartości alkoholu (w niektórych przypadkach przekraczający 1,2% objętości). Spółka prowadzi ewidencje nabywanych, sprzedawanych i zużywanych ww. produktów, ewidencje otrzymanych i potwierdzonych przez odpowiedni Urząd Celny kart ADT oraz wypełnia deklaracje podatkowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00