Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2011, sygn. ITPP1/443-1194/10/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1194/10/AT

Zakres możliwości ewidencjonowania pobieranych przez przedstawicieli Spółki zaliczek na kasie fiskalnej w siedzibie Spółki.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 7 grudnia 2010 r. (data wpływu do tut. organu), uzupełnionym w dniach 24 lutego i 9 marca 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości ewidencjonowania pobieranych przez przedstawicieli Spółki zaliczek na kasie fiskalnej w siedzibie Spółki jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 grudnia 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości ewidencjonowania pobieranych przez przedstawicieli Spółki zaliczek na kasie fiskalnej w siedzibie Spółki.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest podatnikiem VAT i prowadzi działalność gospodarczą polegającą m.in. na produkcji i montażu stolarki okiennej i drzwiowej oraz PCV. Część umów z klientami (w tym z konsumentami) zawieranych jest poza siedzibą Spółki przez jej przedstawicieli, bądź w znajdujących się w innych miastach oddziałach. Zdarza się, że przy zawieraniu takich umów pobierana jest zaliczka na poczet wykonania usługi lub dostawy towarów. W takim przypadku przedstawiciele Spółki pobierają od klientów zaliczki w formie gotówkowej, bezpośrednio przy zawarciu umowy poza siedzibą Spółki (miejscem instalacji kasy fiskalnej) i wystawiają klientowi dokument KP (kasa przyjmie). Następnie przedstawiciele Spółki przekazują informację o pobranej zaliczce do jej siedziby, gdzie ma miejsce fiskalizacja drukowanie paragonu fiskalnego. Wszystkie transakcje są potwierdzane wystawieniem faktury VAT, a paragon fiskalny dołączany każdorazowo do kopii faktury, która następnie wysyłana jest pocztą, bądź dostarczania wraz z dostawą towaru lub w dniu wykonania usługi. W przypadku gdyby klient kategorycznie odmówił przyjęcia faktury, paragon zostałby wysłany pocztą w dniu jego wystawienia, przy czym do chwili obecnej sytuacja taka nie miała miejsca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00