Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2011, sygn. IBPBI/2/423-1725/10/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1725/10/PP

Czy Urządzenie Informatyczne stanowią środki trwałe w rozumieniu art. 16a ust. 1 updop?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22 listopada 2010r. (data wpływu do tut. Biura 29 listopada 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za środki trwałe Urządzeń Informatycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 listopada 2010r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za środki trwałe Urządzeń Informatycznych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka świadczy usługi informatyczne. Wnioskodawca, na zlecenie swoich kontrahentów, tworzy i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne i realizuje rozmaite projekty informatyczne wymagające wykorzystywania i zaangażowania różnorodnego sprzętu, urządzeń, elementów itp.

Na potrzeby swojej działalności gospodarczej Wnioskodawca nabywa różnorodne elementy zespołów komputerowych, które co do zasady są przeznaczone do dalszej odsprzedaży jako towary (środki obrotowe):

  1. samodzielnie albo
  2. jako elementy większej całości, np. części, elementy składowe bardziej złożonych urządzeń i zespołów komputerowych dostarczanych przez Spółkę w ramach świadczonych usług informatycznych.

Jednakże nabyte przez Wnioskodawcę elementy zespołów komputerowych nie zawsze są wykorzystywane w przedstawiony wyżej sposób. Zdarza się, że te elementy nie stają się przedmiotem odsprzedaży, lecz zaczynają być traktowane jak środki produkcji, ponieważ są faktycznie wykorzystane przez Wnioskodawcę do świadczenia przez określony czas usług informatycznych w miejscu wskazanym przez klienta. W tym czasie elementy zespołów komputerowych nie przestają być własnością Spółki i nie są wynajmowane, wydzierżawiane ani leasingowane klientom Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00