Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2011, sygn. ILPB2/436-82/11-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

Czy wniesienie części aktywów i pasywów spółki komandytowo-akcyjnej, wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, jako wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej, uznać należy za wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa na gruncie Ustawy PCC i, tym samym, uznać, iż wniesienie to nie podlega po stronie spółki kapitałowej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2011 r. (data wpływu: 18 kwietnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 kwietnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach działalności deweloperskiej X Sp. z o. o. Spółka komandytowo-akcyjna (dalej: X) realizowana jest inwestycja budowy nowoczesnego osiedla mieszkaniowego (dalej: Inwestycja).

W związku z planowaną restrukturyzacją, w ramach grupy rozważane jest wydzielenie z działalności prowadzonej przez X działalności w zakresie Inwestycji i przeniesienie jej w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do Wnioskodawcy, będącego spółką Y Sp. z o. o. (dalej: Spółka). Wskutek planowanego aportu do majątku Spółki wniesione zostaną następujące składniki materialne i niematerialne:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00