Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2011, sygn. ILPP1/443-676/11-4/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-676/11-4/NS

Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 19 kwietnia 2011 r. (data wpływu do: Izby Skarbowej w Poznaniu 22 kwietnia 2011 r., Biura KIP w Lesznie 26 kwietnia 2011 r.), uzupełnionym pismem z dnia 6 lipca 2011 r. (data wpływu 7 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 kwietnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 6 lipca 2011 r. (data wpływu 7 lipca 2011 r.) o informacje doprecyzowujące opisane zdarzenie przyszłe.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi m. in. działalność polegającą na organizowaniu i prowadzeniu szkoleń. Zainteresowany, jako czynny podatnik VAT pozyskał dotacje na realizację projektów szkoleniowych w ramach Poddziałania 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego (85%) i Budżetu Państwa (15%). Zgodnie z zawartymi umowami o dofinansowanie, wsparcie na realizację projektów Spółka otrzymuje w formie płatności ze środków europejskich oraz w formie dotacji celowej z budżetu krajowego. Wnioskodawca realizuje dwa projekty: X, nr projektu: (), którego celem jest podniesienie efektywności i innowacyjności 100 Y mikro i małych przedsiębiorstw oraz Z, którego celem jest podniesienie konkurencyjności i innowacji 120 Y mikro i małych przedsiębiorstw. Wskazane wyżej projekty zakładają organizację szkoleń dla przedsiębiorców z sektora mikro i małych przedsiębiorstw i ich pracowników. Szkolenia mają charakter częściowo odpłatny, opłaty stanowią 20% wartości szkolenia, tj. beneficjenci pomocy publicznej wnoszą wkład własny w formie finansowej (gotówkowej) w wysokości 20%. Wkład został przedstawiony we wnioskach o dofinansowanie projektów. Zainteresowany dokonuje zakupów na podstawie faktur VAT towarów i usług związanych z realizacją przedmiotowych szkoleń. Zakupy te to m. in.: wynajem sal, zakup usług trenerskich, zakup cateringu, materiałów szkoleniowych, certyfikatów. Zakupy finansowane są w 80% z otrzymanej przez Spółkę dotacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00