Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2011, sygn. ILPB3/423-306/11-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-306/11-2/MM

Czy prawidłowe będzie uwzględnienie przez Spółkę zwrotu maszyn na potrzeby rozliczenia w podatku dochodowym na bieżąco, tzn. w okresie w którym wystawione będą faktury korygujące poprzez zmniejszenie przychodów i odpowiadających im kosztów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 05 lipca 2011 r. (data wpływu 07 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie korekty przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07 lipca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie korekty przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Spółka jest członkiem Grupy kapitałowej A. Spółka importuje do Polski produkty marki B (różnego rodzaju maszyny rolnicze) i jest ich wyłącznym dystrybutorem. Dystrybucja odbywa się poprzez sieć niezależnych dealerów. Spółka sprzedaje maszyny dealerom, które oni następnie odsprzedają nabywcom końcowym (rolnikom). Spółka zawiera z dealerami umowy dealerskie, zgodnie z którymi, każdy z dealerów ma wyznaczony teren działania i może prowadzić sprzedaż produktów tylko na swoim terenie. Spółka koordynuje serwis, marketing oraz finansowanie związane z produktami B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00