Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.12.2011, sygn. ILPP2/443-1379/11-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1379/11-2/AK

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 26 września 2011 r. (data wpływu 30 września 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 września 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Zainteresowany jest właścicielem firmy A i prowadzi działalność usługową, w której przez wykonywanie robót budowlanomontażowych wykonywana jest modernizacja w obiektach budownictwa mieszkaniowego sklasyfikowanego pod symbolem PKOB 111. Są to lokale mieszkalne, budynki o dwóch mieszkaniach lub mieszkaniowe, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 150 mkw. oraz budynki mieszkalne jednorodzinne, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 300 mkw.

Wykonywane przez Wnioskodawcę modernizacje, przebudowy polegają na podpisaniu zamówień na usługi pomiędzy zamawiającym klientem a firmą, którą reprezentuje. Zamówienie dotyczy opisu stałej zabudowy, materiałów, wymiarów i wyceny jej elementów wraz z montażem. Następnie w zależności od rodzaju złożonego zamówienia przez klienta czyli zawartych w zamówieniu jego oczekiwań określonych co do funkcji i rodzaju, jaki będzie miała taka zabudowa spełnić, zostaje wykonana stała zabudowa przestrzenna tzw. zabudowa wnękowa. Wszystkie elementy składowe do wykonania określonej przez klienta stałej zabudowy, takie jak np. szyny górne i dolne, wózki i prowadnice do szaf, lustra, płyty meblowe, fronty, blaty, zawiasy, uchwyty itp. kupuje Wnioskodawca, a następnie odsprzedaje je klientowi wraz z wykonaną usługą montażu (zgodnie z podpisanym przez klienta jego indywidualnym zamówieniem). Zakupione elementy dostarcza do mieszkania klienta sam, gdzie montuje je używając własnych narzędzi. Po zamontowaniu, zabudowa jest nierozerwalnie związana z pomieszczeniem tj. z podłożem, ścianą, sufitem i nie ma możliwości przenoszenia jej w inne miejsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00