Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2011, sygn. IBPP3/443-391/11/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-391/11/PK

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług otrzymanego odszkodowania z tytułu utraconych korzyści.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2011r. (data wpływu 24 marca 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług zasądzonego przez Sąd odszkodowania tytułem bezpodstawnego wzbogacenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 marca 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług zasądzonego przez Sąd odszkodowania tytułem bezpodstawnego wzbogacenia.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zaistniałego stanu faktycznego:

W dniu 12 maja 2004 roku pomiędzy J.T. Spółka z o.o. (zwaną w dalszej części wniosku T. lub Wnioskodawca) z siedzibą w C., a Zakładem J. (zwanym w dalszej części wniosku J.) Spółka z o.o. z siedzibą w C., zawarte zostały umowy dzierżawy nieruchomości gruntowych oraz budynkowych. Przedmiot dzierżawy stanowił zasadniczo teren targowiska w C., na którym usytuowane są zarówno lokale użytkowe znajdujące się w budynkach objętych umowami stron, a także stragany handlowe znajdujące się na nieruchomościach gruntowych. Wnioskodawca zawarł z osobami trzecimi umowy poddzierżawy zarówno lokali użytkowych, jak i miejsc handlowych, na których usytuowane były stragany.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00