Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2011, sygn. IBPP3/443-857/11/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-857/11/IK

ustalenie miejsca świadczenia usług

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 28 lipca 2011 r. (data wpływu 29 lipca 2011 r.), uzupełnionym pismami z dnia 25 października 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług oraz prawa do odliczenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lipca 2011 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek, uzupełniony pismami z dnia 25 października 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług oraz prawa do odliczenia.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Firma Wnioskodawcy mająca siedzibę w Polsce podjęła współpracę z kontrahentem unijnym, zidentyfikowanym dla potrzeb podatku VAT, polegającą na wykonywaniu przez firmę Wnioskodawcy usług na rzecz tego kontrahenta, których zakres przedstawiono poniżej.

Usługa wykonywana jest na rzecz producenta przemysłowych linii służących do hartowania materiałów. Finalnym efektem usługi jest uruchomienie linii u klienta, który nabywa linię u zleceniodawcy Wnioskodawcy. Praca Wnioskodawcy przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap odbywa się u producenta - tutaj linia jest składana z części i testowana. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu linia jest rozbierana na części pierwsze. Następnie po przewiezieniu linii przez producenta do inwestora Wnioskodawca przystępuje do właściwego montażu. Montaż polega na ponownym złożeniu linii z części oraz podłączeniu wszystkich silników, sterowników, mikrowyłączników, rurek elektrycznych oraz szaf elektrycznych, zgodnie z technologią opracowaną przez producenta. Maszyny łączone są transporterami zapewniającymi synchronizację cyklu hartowania. Prace Wnioskodawcy nie obejmują prac związanych z instalacjami oświetleniowymi oraz wyposażeniem hal w inne instalacje takie jak: klimatyzacje czy obwody zasilania na stałe związane z nieruchomością. Wnioskodawca nie wykonuje też żadnych prac związanych z kuciem, gipsowaniem i rozprowadzeniem kabli w ścianach. Zainstalowane linie są mobilne tzn., że w każdej chwili można je rozmontować i ponownie zamontować w innym miejscu. Obecnie montaż odbywa się w Austrii. W perspektywie takie montaże będą prowadzone w Niemczech, Szwecji i Francji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00