Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.07.2011, sygn. IPPB1/415-536/11-2/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-536/11-2/EC

Skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z o.o.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31.05.2011 r. (data wpływu 06.06.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z o.o. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 06.06.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z o.o.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest wspólnikiem (dalej jako Wnioskodawca, Wspólnik), w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej jako Spółka), która prowadzi działalność głównie w zakresie wydawniczym, poligraficznym, doradczym (w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania), reklamowym, fotograficznym, produkcji filmów i nagrań wideo oraz działalność radiową i telewizyjną. Działalność Spółki obejmuje także obszar związany z szeroko rozumianą działalnością, marketingową w tym zarządzanie i administrowanie znakami towarowymi.

Spółka jest właścicielem m.in. praw ochronnych do znaków towarowych (jak również praw ze zgłoszeń znaków towarowych), które są wykorzystywane w działalności gospodarczej Spółki. Znaki towarowe zostały wytworzone przez Spółkę we własnym zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00