Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2011, sygn. IPPB3/423-266/11-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-266/11-2/PK1

Czy w opisanym stanie faktycznym w sytuacji, gdy sprawcy nie zostaną wykryci, a dochodzenie zostanie przez policję umorzone, wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość skradzionego paliwa? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, kiedy należy wartość skradzionego paliwa zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2011 r. (data wpływu 31 marca 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej na skutek kradzieży w środkach obrotowych Spółki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej na skutek kradzieży w środkach obrotowych Spółki.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawiony następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe).

Wnioskodawca jest podmiotem prowadzącym sieć stacji benzynowych, na których dokonuje sprzedaży detalicznej paliw tankowanych bezpośrednio do zbiorników pojazdów mechanicznych. W toku sprzedaży niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, gdy klient po zatankowaniu, odjeżdża bez uregulowania należności. Z prawnego punktu widzenia jest to zwykła kradzież.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00