Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2011, sygn. IPPB3/423-305/11-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-305/11-2/AG

Czy w wyniku przejęcia przez Spółkę określonego w zdarzeniu przyszłym długu w zamian za wynagrodzenie równe wartości długu, po stronie Spółki nie powstanie obowiązek rozpoznania przychodu podatkowego na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 29.03.2011r. (data wpływu 01.04.2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01.04.2011r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka S.A. (dalej: Spółka) jest spółką prawa handlowego należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej działającej w branży piwowarskiej. W związku z planowaną w Grupie restrukturyzacją Spółka rozważa przejęcie długu Sp. z o.o. (dalej: D), który ta ostatnia posiada w stosunku do Polska Sp. z o.o. (dalej: ) z tytułu zakupów towarów (zobowiązania z tytułu przedmiotowych zakupów będą wymagalne i nieprzedawnione).

Przejęcie ww. długu nastąpiłoby na podstawie umowy określonej w art. 519 § 1 i § 2 pkt 2 ustawy Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm., dalej: Kodeks cywilny), tj. w trybie tzw. zmiany dłużnika. Powyższe oznacza, iż umowa przejęcia długu zostałaby zawarta pomiędzy D (dłużnik) i Spółką (przejemca długu) za zgodą (dotychczasowy wierzyciel), wyrażoną w stosownym oświadczeniu. W zamian za przejęcie długu przez Spółkę, D będzie zobowiązana do wypłaty na rzecz Spółki wynagrodzenia w kwocie określonej w ww. umowie, odpowiadającej wartości przejmowanego przez Spółkę długu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00