Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2011, sygn. IPPP1-443-1206/11-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1206/11-2/IGo

Wnioskodawca w związku z udzielonymi opustami ma prawo wystawiać zbiorczą fakturę korygującą odnoszącą się do niektórych z pozycji wskazanych na fakturach dokumentujących sprzedaż.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22.07.2011r. (data wpływu 05.08.2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia zbiorczej faktury korygującej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05.08.2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia zbiorczej faktury korygującej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest producentem wyrobów długich ze stali węglowych i stopowych. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Spółka sprzedaje kontrahentom krajowym oraz zagranicznym różnego rodzaju towary. W celu zachęcenia klientów do dokonywania sprzedaży produktów, Spółka zawiera z kontrahentami umowy, na podstawie których udzielane będą opusty na wybrane rodzaje towarów.

Wskazane wyżej opusty mogą być określane jako rabaty, opusty, obniżki cenowe. Podstawą ich przyznawania będzie osiągnięcie określonego pułapu zakupów dla danego rodzaju produktu, bądź grupy produktów wskazanych w umowie w danym okresie rozliczeniowym (rok, kwartał). Kwota udzielonego opustu nie jest zatem uzależniona od ilości wszystkich zakupów dokonanych przez kontrahenta od Spółki w danym okresie rozliczeniowym, ale tylko od ilości zakupu konkretnych towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00