Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2011, sygn. IPPB3/423-874/11-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-874/11-2/PK1

CIT - w zakresie ustalenia wartości początkowej składników majątkowych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego oraz ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia składników majątkowych wniesionych w ramach wkładu niepieniężnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 02 września 2011 r. (data wpływu 05 września 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • ustalenia wartości początkowej składników majątkowych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego - jest prawidłowe;
  • ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia składników majątkowych wniesionych w ramach wkładu niepieniężnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05 grudnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej składników majątkowych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego oraz ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodu, który powstanie w przypadku sprzedaży otrzymanych aportem składników majątkowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Zgodnie z umowa spółki, rokiem obrotowym spółki jest co do zasady rok kalendarzowy. Spółka została jednak założona (data umowy spółki, rejestracji w KRS oraz złożenia dokumentów rejestracyjnych dla potrzeb podatkowych) oraz rozpoczęła działalność (m.in. zawarła umowę najmu nieruchomości jako najemca lokalu, w którym mieści się siedziba firmy oraz poniosła pierwsze wydatki związane z działalnością - np. zapłata za czynsz) w drugiej połowie 2010 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00