Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.04.2012, sygn. ITPB1/415-257/12/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-257/12/TK

Czy przyznanie udziałów które posiadała spółka jawna w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w wyniku połączenia dla osób fizycznych (tych samych wspólników spółki jawnej) jest opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych u tych osób i stan ten tworzy zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych z kapitałów pieniężnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2012 r. (data wpływu 9 marca 2012 r.), uzupełnionym pismem z dnia 23 maja 2012 r. (data wpływu 29 maja 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych objęcia udziałów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 marca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych objęcia udziałów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością udziałowcami są dwie osoby fizyczne i spółka jawna, której wspólnikami są te same osoby fizyczne. W wyniku planowanego połączenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze spółką jawną w trybie art. 491, 492 § 1 pkt 1 w zw. z art. 517-527 Kodeksu spółek handlowych nastąpi przeniesienie całego majątku spółki jawnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a wielkość kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu połączenia pozostanie bez zmian. Ulegnie zmianie jedynie struktura kapitału zakładowego w wyniku dokonanego połączenia, gdyż udziałowcami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jako spółki przejmującej pozostaną tylko dwie osoby fizyczne dotychczasowi wspólnicy spółki jawnej w zmienionej (zwiększonej) liczbie posiadanych udziałów, ale odpowiadającej proporcji udziału w zyskach spółki jawnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00