Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.06.2012, sygn. ILPP3/443-89/12-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-89/12-2/TW

Alkohol etylowy (skażony) wykorzystywany w procesie produkcji taśm technicznych § 13 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2012 r. (data wpływu 27 marca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia skażonego alkoholu etylowego w procesie produkcji taśm technologicznych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia skażonego alkoholu etylowego w procesie produkcji taśm technologicznych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi produkcję z użyciem alkoholu etylowego skażonego alkoholem izopropylowym, oznaczonego kodem CN 2207.

Skażony alkohol etylowy jest dostarczany ze składu podatkowego. Używany jest on przez Wnioskodawcę w procesie produkcji taśm technicznych typu R.

W procesie produkcji skażony alkohol etylowy jest wykorzystywany przez Wnioskodawcę m.in. do oczyszczania instalacji mieszadła i głowicy powlekającej oraz stacji podającej klej stanowiących element linii produkcyjnej taśm R. Etap mycia wymienionych elementów linii produkcyjnej jest jednym z etapów występujących w całym procesie produkcyjnym i jest nierozłącznie z nim związany. Nie ma możliwości prowadzenia procesu technologicznego pomijając którykolwiek etap produkcyjny, w tym etap polegający na myciu elementów linii produkcyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00