Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.03.2012, sygn. ILPP1/443-1516/11-4/AWa, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1516/11-4/AWa

Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana na fakturach sprzedaży do przedmiotowych usług szkoleniowych w postaci wykładów, na których w większości biorą udział lekarze?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki X, przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2011 r. (data wpływu 5 grudnia 2011 r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 lutego 2012 r. (data wpływu 17 lutego 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług szkoleniowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 grudnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług szkoleniowych. Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 14 lutego 2012 r. o doprecyzowanie opisanego stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka będąca podatnikiem VAT czynnym świadczy usługi szkoleniowe dla zakładów Opieki Zdrowotnej. W szkoleniach bierze udział personel zakładów opieki zdrowotnej w większości lekarze posiadający wykształcenie medyczne. Przedmiotem wykładów są zagadnienia stosowania prawa w zakresie konkretnych ustaw. Szczegółowo omawiane są zagadnienia wynikające z ustawy o działalności komercyjnej, w tym komercyjne usługi medyczne, opłaty za świadectwa zdrowotne, rodzaje kontraktów cywilnoprawnych personelu medycznego, umowy podmiotów leczniczych z pacjentami, status dyrektora zakładu opieki zdrowotnej, czas pracy personelu medycznego, opłaty za świadczenia medyczne, statusy lekarzy dyżurujących itp. Zamawiające usługę szkoleniową zakłady opieki zdrowotnej finansują z własnych środków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00