Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2012, sygn. ILPP2/443-826/12-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-826/12-2/MR

Czy płatność w systemie P lub pokrewnym powoduje automatycznie, że podatnik przestaje być objęty zwolnieniem z obowiązku posiadania kasy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2012 r. (data wpływu 8 sierpnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, w sytuacji gdy płatność dokonywana jest w systemie P lub pokrewnym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 sierpnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej, w sytuacji gdy płatność dokonywana jest w systemie P lub pokrewnym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu przez internet za pośrednictwem A. Przedmiotem handlu jest używana porcelana. Zainteresowana nie jest podatniczką podatku VAT. W miesiącu lipcu 2012 r. jej obroty przekroczyły 40.000 zł. W poprzednich latach były to obroty niższe. Wnioskodawczyni jest na rencie, działalność ta stanowi jej dodatkowe źródło dochodów. Wszystkie transakcje odbywają się za pośrednictwem poczty, bądź przesyłkami kurierskimi. Zainteresowana zapłatę otrzymuje na rachunek bankowy, bądź przekazem pocztowym. Wnioskodawczyni posiada dokumenty, z których można zidentyfikować każdą transakcję. Zdarza się jednak, że Zainteresowana otrzymuje zapłaty w systemie P.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00