Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2012, sygn. ILPP1/443-915/12-3/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-915/12-3/NS

Możliwość skorygowania przez Wnioskodawcę daty sprzedaży na otrzymanej fakturze poprzez wystawienie noty korygującej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Politechniki, przedstawione we wniosku z dnia 25 września 2012 r. (data wpływu 1 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorygowania przez Wnioskodawcę daty sprzedaży na otrzymanej fakturze poprzez wystawienie noty korygującej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 października 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorygowania przez Wnioskodawcę daty sprzedaży na otrzymanej fakturze poprzez wystawienie noty korygującej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zawarł umowę o roboty budowlane, w ramach której wykonawca zobowiązał się do wykonania na rzecz Zainteresowanego robót budowlanych w ramach projektu pt. ().

Zgodnie z § 7 ust. 2 przedmiotowej umowy: Rozliczenie robót budowlano-montażowych objętych przedmiotem umowy może nastąpić na podstawie:

  1. faktur częściowych, wystawianych na koniec miesiąca marca, czerwca, września i grudnia każdego roku realizacji przedmiotu umowy, na podstawie protokołów zaawansowania robót oraz raportów postępu robót, opracowanych zgodnie z zapisem § 9 ust. 18 umowy i zatwierdzonych przez właściwego przedstawiciela zamawiającego. () Strony zgodnie przyjmują, że takie zatwierdzone zestawienie służy do oszacowania przejściowych płatności dla Wykonawcy i nie stanowi w żadnym wypadku: przyjęcia, potwierdzenia lub odbioru robót w rozumieniu niniejszej umowy.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00