Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.05.2012, sygn. IPTPP2/443-61/12-9/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-61/12-9/IR

Sprzedaż przedmiotowego towaru przez Wnioskodawcę, będącego zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług objęta jest mechanizmem tzw. odwrotnego obciążenia, polegającym na przesunięciu obowiązku rozliczenia podatku należnego na podatnika, o którym mowa w art. 15 ustawy, na rzecz którego dokonywana jest dostawa złomu, po spełnieniu warunków wynikających z art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2011 r. (data wpływu 18 stycznia 2012 r.) uzupełnione pismami: z dnia 26 marca 2012 r. (data wpływu 28 marca 2012 r.) i z dnia 23 kwietnia 2012 r. (data wpływu 30 kwietnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie udokumentowania i rozliczenia dostawy towarów fakturą VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 stycznia 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie udokumentowania i rozliczenia dostawy towarów fakturą VAT.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 26 marca 2012 r. i z dnia 23 kwietnia 2012 r. poprzez doprecyzowanie stanu faktycznego i własnego stanowiska.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca będąc producentem żywic klejowych i utwardzaczy stosowanych w przemyśle drzewnym wykorzystuje w procesie produkcji katalizator srebrowy. Właściwości katalityczne srebra powodują bowiem, że znajduje ono zastosowanie jako katalizator reakcji utleniania, np. podczas produkcji formaldehydu z metanolu i powietrza. Tym samym Wnioskodawca wykorzystuje srebro wyłącznie w ściśle określonym celu gospodarczym - procesie technologicznym odwodornienia metanolu do formaldehydu. Z czasem w trakcie procesu technologicznego katalizator srebrowy ulega zanieczyszczeniu i stopieniu. Aby utrzymać określone parametry produkcyjno-jakościowe wymagana jest okresowa wymiana wsadu katalizatora srebrowego i jego regeneracja (rafinacja). Kierowany do rafinacji wsad Wnioskodawca traktuje jako złom. Proces rafinacji sprowadza się do oczyszczenia złomu i pozyskania zregenerowanego wsadu (kryształki o średnicy 0,2 mm), który zawsze był i jest traktowany jako oczyszczony złom srebrowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00