Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2012, sygn. IBPP4/443-170/12/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-170/12/PK

Zwolnienie z podatku akcyzowego sprzedaży aromatów spożywczych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 stycznia 2012r. (data wpływu 31 stycznia 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z podatku akcyzowego sprzedaży aromatów spożywczych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 stycznia 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z podatku akcyzowego sprzedaży aromatów spożywczych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) zamierza rozszerzyć dotychczasową działalność o produkcję aromatów (substancji zapachowych), w których zawartość alkoholu etylowego będzie wynosić 68% oraz 90% objętościowych.

Składnikami wyżej wymienionych aromatów będą mieszaniny substancji zapachowych produkcji polskiej oraz jednego z krajów Unii Europejskiej, w których nośnikiem jest glikol 1,2-propylenowy (zawartość w zależności od aromatu od 67,5% do 94,68%), a składnikami aromatycznymi następujące związki chemiczne: aldehyd 3,4 metylenodioksy benzoesowy, antranilan metylu, benzenokarboaldehyd, cyklopentanon metylu, cytrynian trietylowy, maślan etylu, metanian etylu, octan heksylu, octan ortylu, probontan etylu, trójacetyna. Do wniosku załączono jedną z kart charakterystyki technicznej w języku włoskim oraz jej tłumaczenie. Wytwórcy dla wszystkich używanych do przyszłej produkcji mieszanin substancji zapachowych określają dozowanie na 1 do 2000, co oznacza konieczność użycia 1 kilograma mieszaniny do aromatyzacji 2000 kilogramów wyrobu gotowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00