Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2012, sygn. IBPP4/443-371/12/BP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-371/12/BP
Opodatkowanie wyrobów tytoniowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 23 sierpnia 2012r. (data wpływu 27 sierpnia 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania wyrobów tytoniowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 sierpnia 2012 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania akcyzą sprzedaży liści tytoniu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością ma zamiar kupować od innej polskiej spółki nie objęte podatkiem akcyzowym liście tytoniu wstępnie przetworzone tj. suszone, z ustabilizowaną wilgotnością, odżyłowane, niepocięte zwyczajowo nazywane strip lub gatted loose Lear będące odmianami typu:. Zakupiony towar nie nadaje się do palenia bez dalszej obróbki przemysłowej. Spółka zamierza mieszać różne rodzaje tytoniu i pakować w opakowania jednostkowe po 0,6 do 1,6 grama. Opakowania będą w kształcie prostopadłościanu o wymiarach całkowitych długość ok. 85 mm i boku przekroju kwadratu od 4 do 8 mm wykonanego z papieru (bibuły papierosowej) z czego długość ok. 60 mm zostanie wypełniona stripsem, a pozostała część o długości od 15 do 25 mm zostanie wypełniona i będzie usztywnieniem wykonanym z celulozy, acetatu lub prefabrykowanego węgla. Strips zostanie wprasowany do tych opakowań jednostkowych (nierolowany). W trakcie procesu wprasowywania do opakowań jednostkowych następuje zgniecenie i połamanie stripsa, ale nie ma obróbki przemysłowej przysposabiającej go do palenia, przyjętej przez producentów wyrobów tytoniowych nadających się do palenia (takich jak fermentacja, cięcie, sosowanie). Produkt będzie pakowany w opakowania zbiorcze po 10, 20 i 40 sztuk. Produkt będzie zawierał informację, że nie nadaje się do palenia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right