Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.08.2012, sygn. IPPP2/443-560/12-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-560/12-2/BH

Paragon wystawiony klientowi nie będzie zawierał faktycznej kwoty stanowiącej należność od nabywcy usługi

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 4.06.2012 r. (data wpływu 15.06.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania kas rejestrujących - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15.06.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania kas rejestrujących.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Podstawowym zakresem działalności Spółki jest działalność taksówek osobowych sklasyfikowana przez GUS pod numerem PKD 49.32.Z. Ze względu na specyficzny rodzaj działalności przepisy prawa podatkowego nakładają na Spółkę obowiązek rejestracji usługi wykonanej przez Spółkę przy pomocy kasy fiskalnej połączonej z taksometrem. Klienci po wykonaniu usługi dostają paragony fiskalne. Całe wykonanie usługi/zlecenia (łącznie z trasą przejazdu, godziną przejazdu, nr telefonu z jakiego było zamówiona usługa itp.) jest zarejestrowane przez system informatyczny do zarządzania korporacją taksówkową. Na tej podstawie wiadomo kto, kiedy i gdzie jechał. System informatyczny do zarządzania korporacją taksówkową ma wiele niestandardowych rozwiązań m.in:

  • wylicza przewidywany koszt usługi dla klienta (cena gwarantowana) w przypadku podania adresu początkowego i końcowego,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00